Archiv novinek roku 2010

ÚSPĚCH NA VÝSTAVĚ FOR WASTE 2010 V PRAZE
02.04.2010 | Autor: Jurčík, Martin
Ve dnech 30.3. – 1.4. 2010 proběhl v PVA Letňany 5. mezinárodní veletrh nakládání s odpady, recyklace, průmyslové a komunální ekologie – FOR WASTE. Naše firma REFLEX Zlín měla na této výstavě stánek a naši účast musíme hodnotit velice pozitivně. Jednak jsme velmi potěšeni za získání ceny GRAND PRIX FOR WASTE za nejlepší exponát – sklolaminátový kontejner na bioodpad. Především jsme ale rádi za nebývale velkou návštěvnost a zájem na našem stánku. Doufáme, že se Vám naše expozice líbila a odnášíte si pár cenných poznatků. Stejně jako my si odnášíme cenné poznatky od Vás a hlavně pocit dobře odvedené práce, jejímž výsledkem je cena GRAND PRIX.

 

 

TOBOGÁN V POZLOVICÍCH
02.11.2010 | Autor: Jurčík, Martin
Představujeme Vám tobogán a skluzavku na koupališti v Pozlovicích. Tobogán se skluzavkou v Pozlovicích byl realizován v červnu 2010.

REFLEX ZLÍN, SPOL. S R.O. NA IFAT ENTSORGA 2010
13.12.2010 | Autor: Jurčík, Martin
Firma REFLEX Zlín, spol. s r.o. se prezentovala ve dnech 13.-17. září 2010 velmi pestrou expozicí na významném enviromentálním veletrhu IFAT ENTSORGA 2010 v Mnichově.
V sortimentu stacionárních kontejnerů na tříděný odpad zaujaly návštěvníky následující novinky:

  • Sklolaminátový kontejner o objemu 1800 l se spodním výsypem, konstrukčně připravený pro sběr biologicky rozložitelného odpadu ve venkovních prostorách. Vývoj tohoto kontejneru navazuje na předchozí menší model o objemu 1100 litrů, který byl letos na jaře oceněn GRAND PRIX na veletrhu FOR WASTE v Praze. Na základě zájmu měst o tuto výrobkovou skupinu i ve větších objemech začínají ve vývojovém centru připravovat tento kontejner o objemu 3200 litrů.
  • Sklolaminátový kontejner zvonového tvaru na sklo o objemu 2500 litrů vybaveného kompletní zvukovou izolací včetně tzv. zpomalovačů, které zabraňují volnému pádu lahví či sklenic na dno. U tohoto výrobku bylo poprvé pro německého zákazníka ALBA Berlín aplikováno na boku průhledné okno ke kontrole naplnění kontejneru obaly.
  • Oranžový sklolaminátový kontejner se čtyřhranou základnou pro holandskou firmu Meerlanden na sběr plastových obalů se 2 verzemi specielních vhozů pro možnost jejich uzamykání, což je využívano mezi Silvestrem a Novým rokem kvůli pyrotechnice. Rovněž u tohoto výrobku byla aplikována průhledná okna.
  • Novinkou v sortimentu podzemních kontejnerů byla verze pro komunální odpad s vhazovacím válcem a elektronickou jednotkou se čtecím zařízením čipových karet. Pro dekorativní část tohoto kontejneru bylo použito tropické dřevo.
  • Dále zde byla vystavena nadzemní část zcela zapuštěného podzemního kontejneru s kovovým vhazovacím sloupkem a horní podlahou v imitaci trávy. Jedná se o model v designu připraveném pro Město Most. Tento výrobek má obchodní název CITY podzemní kontejner.

Celé expozici již z dálky dominoval průhledný nasvícený zvon s polepem VÍTEJTE v několika jazykových verzích. Již první měsíce po veletrhu ukázaly, že IFAT ENTSORGA 2010 může společnost REFLEX Zlín hodnotit jako úspěšný.